Kontakt‎ > ‎

David Rektorys

Cashflow klub VŠE jsem založil za velké pomoci Jindry Pozlovského a Miloše Lokajíčka v roce 2008. Tehdy nebyla na VŠE žádná studentská iniciativa, která by se věnovala podnikání a finanční gramotnosti. Tak jsme začali jak se říká "s holým zadkem" - třemi hrami Cashflow 101 a pěti Kiyosakiho knihami. Byla to fakt sranda, protože první semestr chodilo třeba jenom 5-10 lidí a nikdo nás neznal. Všechno jsme si museli vybojovat - pořádné místnosti, reputaci a po lehkém nátlaku i možnost propagovat naše setkání na škole.

Po nějaké době se naskytl dobrý nápad začít zvát přednášející z praxe, tedy lidi co opravdu mají zkušenost s podnikáním, financemi a investováním a hlavně jsou ochotni se o to podělit. Koncept se nám osvědčil, tak jsme začali zvát hosty pravidelně. Návštěvníků začalo přibývat, pravidelně na každotýdenním setkání nezbyla místa k sezení, začaly chodit i hezké holky (to je vždycky dobré znamení, že děláte něco správně!) a zajímali se i o hru Cashflow 101. Paralelně vedle klubu jsme tak v roce 2009 rozjeli i velkou akci Mistrovství ČR v Cashflow 101 a ve stejný rok i eshop MotivačníKnihy.cz

Tak to šlo další rok, až začala první série televizní show Den D a s ní i první velký úspěch, kdy se nám podařilo na setkání CFK pozvat jednoho z hostů, Ondřeje Bartoše. Výsledek můžete vidět ve fotogalerii, návštěvnost jsme velmi podcenili a do místnosti s kapacitou 120 míst přišel zhruba dvojnásobek lidí.

Od té doby jsme pozvali spoustu dalších skvělých přednášejících, členy klubu se stalo spousta zajímavých lidí, trochu jsme se namočili do oblastí mimo původní zaměření, podařilo se nám naštvat pár důležitých lidí, objevila se parta schopných spolu-studentů, co založili další studentské organizace (jmenovitě BizIT Ondry Cahlíka a Klub Investorů Petra Cimaly), CFK se stalo členem celonárodní asociace studentských organizací ČeSU a prostě mě to hrozně bavilo. Pak přišel konec roku 2011 a s ním moje studium na Novém Zélandu, takže to vypadalo jako konec klubu (jak se říká, přestat se má v tom nejlepším, a to po přednášce Andreje Babiše, kam celkem přišlo asi 1200 lidí, rozhodně bylo). Naštěstí v té době byli v klubu Tomáš s Honzou, kteří mě na úplně posledním setkání přesvědčili, že by byla velká škoda klub zavřít, tak jsem jim předal pomyslné klíče. Od té doby mám radost, protože klub nejenže funguje skvěle dál, ale dokonce se rozjely i nějaké nové věci (interaktivní knihovna). Jen tak dál! :-)
Comments